Kiirlaenud

Kiirlaen (SMS-laen) on üks levinumaid laenutooteid, mida inimesed kasutavad olukorras, kus neil on parasjagu vaba raha otsas, kuid on vaja ruttu kusagilt lisa saada, et teha hädavajalikke oste või muid ette planeerimata kulutusi. Siit saad kogu vajaliku info, kui Sind huvitavad soodsad kiirlaenud ja sa soovid leida omale sobiva pakkumise.

Tutvustame Sulle parimaid kiirlaenude liike ja vastame tihti esinevatele küsimustele, mis kiirlaenude taotlemisel tekkida võivad. Samuti aitame leida just Sinu vajadustele kõige paremini sobivad kiirlaenu pakkujad, et saaksid uue laenu taotlemisel teha informeeritud otsuse.

Millal valida kiirlaen (SMS-laen)?

Vajad raha ootamatuteks väljaminekuteks kiirelt kätte kohe praegu. Sul ei ole vaja suurt laenusummat või soovid avada krediidikonto.  Plaanid laenud peatselt tagasi maksta, et hoida kulud võrdlemisi madalad. Oled valmis laenatud summalt maksma natukene kõrgemat aastaintressi.

Kiirlaenude eelised

Kiirlaenud on kõige arenenum tase laenumaailmas. Ühekordne liitumine! Vajadusel kiirlaenud sularahas. Taotle lisaraha mobiilist või internetist. Pärast taotlemist kantakse raha kiiresti pangakontole 15-minuti jooksul. Krediidikontot kasutades tuleb intresse maksta vaid kasutatud summalt.

Vaata alltoodud tabelit ja võrdle meie leheküljel kiirlaenude pakkumisi Eestis. Need uued nutikad laenud on kõige soodsamad lühilaenud internetist. Taotle 24H, kiirlaenufirmad on avatud ööpäevaringselt.

Krediidipakkujatelt on saadaval kiirlaen (kiire online laen), SMS laenud ja hiljuti moodi läinud krediidikonto (laenukonto, krediidiliin ja selle teised analoogid). Nende laenusummad on üldiselt palju väiksemad ja laenuperiood äärmiselt lühike. Intress on kõrgem kui panga- ja ühisrahastuse pakkumistel. Taotlemine on seevastu aga kõige kiirem ja mugavam.

PARIMAD KIIRLAENU PAKKUJAD

1. Credit24 kiirlaenud – Laenusumma: €50 kuni €5000; laenuperiood: kuni 60 kuud.

Raha igaks oluliseks väljaminekuks. Personaalne intress alates 2% kuus. Krediidikonto lepingutasu 0€. 97% kliendirahuolu.

Uus kiirlaen otse internetist kodust lahkumata.

Laenutooted: krediidikonto, kiirlaen, remondilaen, motolaen, puhkuselaen, pulmalaen, terviselaen ja ilulaen, väikelaen.

Credit24 vaieldamatu rahva lemmik ja juhtiv lühiajaliste laenude väljastaja Eestis. Oma üle 120-tuhandele kliendile on Credit24 väljastatud laene rohkem kui 128 miljoni euro eest, säilitades seejuures 97% kliendirahulolu. Kliendid kiidavad eelkõige Credit24 kasutajasõbralikku klienditeenindust ning hindavad pakutavaid kaasaegseid rahalahendusi – krediidikontot ja tagatiseta väikelaenu. Krediidikontoga saab kiirlaenud kätte 15-minutiga. Maksegraafik on paindlik ning intresse tuleb maksta ainult kasutatud summalt.

Laenunäide: Credit24 pakub krediiti Krediidikonto limiidi alusel. 1000€ laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 24% aastas on KKM 27,24% aastas, tagasimaksete summa 1135€ ning kogusumma 1135€. Tagasimakse periood on kuni 60 kuud.

Nõuded kliendile: vanus al. 18 a, sissetulek: püsiv töökoht või muud tulud, alaline elukoht: Eesti Vabariik, ei tohi olla maksehäireid.

Kontaktandmed: IPF Digital Estonia OÜ, telefon +1234, klienditeenindus@credit24.ee, Lõõtsa 5, 11415, Tallinn, kodulehekülg – https://www.credit24.ee

2. Bondora kiirlaenud – Laenusumma: €500 kuni €10000; laenuperiood: 3 kuni 60 kuud.

Tagatiseta laen. Laenupakkumine 1 minutiga. Raha kätte samal päeval. Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt.

Laen eraisikult - inimeselt inimesele laenupakkumised.

Laenutooted: väikelaenud eraisikutelt, laenude refinantseerimine.

Tüüpiline näide: 3 400 € laenamisel 5 aastaks on kuumakse 88,98 €. Krediidi kulukuse määr on 25,71%. 5 aasta jooksul maksad kokku 5 539,2 €, mis hõlmab 1 259,4 € intressi fikseeritud intressimääraga 13,17%, ning 679,8 € haldustasu. 200 € suurune lepingutasu tuleb tasuda kohe pärast laenu väljamaksmist. Laen läheb 5 aasta jooksul maksma 2 139,2 €. Laenusumma 3 400 €. Pakutavad tingimused olenevad Sinu individuaalsest olukorrast. Loe meie finantsteenuse tingimusi ja küsi vajadusel nõu asjatundjalt.

3. Raha24 kiirlaenud – Laenusumma: €100 kuni €5000; laenuperiood: 2 kuni 60 kuud.

Intress 2% kuus. Mõistlikud ja läbipaistvad laenutingimused. Puuduvad kõrvalkulud. Vastus laenutaotlusele kohe. Raha 24/7.

Kõik pakutavad eraisikute laenud saab isegi nädalavahetusel kätte Lepingutasu 0€.Laenutooted: väikelaen, remondilaen, reisilaen, kiirlaen, ärilaen, autolaen.

Laenunäide esmalaenu puhul: 1000 euro laenamisel 12 kuuks fikseeritud intressimääraga 8.5% aastas on krediidi kulukuse määr 19.98% aastas, lepingutasu 5% laenusummast, tagasimaksete summa 1046,52 eurot ning makstav kogusumma 1096,52 eurot, 12 tagasimakset. Maksimaalne krediidi kulukuse määr 61.56%. Laenu tagasimaksmise minimaalne periood on 2 kuud ja maksimaalne periood 60 kuud.

Miks võib olla oluline saada laenud kiiresti kätte?

Vahel on meil vajadus hankida raha erakorralisteks juhtudeks. Tuleb ette hädaolukordi või saabuvad kõige hullemal ajal mõned ootamatud arved. Sageli juhtub see palgapäevade vahel, just siis kui meie reservid kõige madalamad on. Täpselt selliste olukordade lahendamiseks lühikese laenuperioodiga kiirlaenud välja mõeldigi. Internetis meie leheküljel pakutavad kõige kiiremad online laenud makstakse välja vaid minutite jooksul. Uus klient saab kiirlaenu taotlusele vastuse kohe. Lisapäringute puudumisel laenud kodust lahkumata kätte samal päeval alates 15 minutiga. Vajalik ID-kaart, Mobiil-ID või Smart ID.

Missugune kiire laen mulle sobib?

Ühekordse kiire laenu tarbeks soovitame võtta tavalise kiirlaenu võimalikult lühikeseks ajaks. Selle laenutüübi aastane kogukulu on päris kõrge ning seetõttu on mõttekas võtta kiirlaenu mitte kauemaks kui 6 kuuks. Meie soovitame valida laenuperioodiks 1 kuni 3 kuud. Nii väldite ebamõistlikult kõrgeid intresse ja saate laenu kokkuvõttes normaalse hinnaga.

Vajades laenu korduvalt, ebaregulaarselt ja väikeste summa kaupa, soovitame avada mõne krediidikonto või virtuaalse krediitkaardi. Teile antakse kasutada vastav limiit, kust saate ühekordse lepinguga, nagu vajadus tekib, korduvalt oma pangakontole raha laadida. Krediidikontode tagasimaksed on kõige paindlikumad. Tihti tuleb teha minimaalne kuumakse. Tuleb arvestada, et kasutatud limiidi pealt arvestatakse intressitasusid, ning need omakorda tõstavad kontoga kaasnevat kuumakset. Tasuge krediidikonto kasutatud limiit esimesel võimalusel tagasi, sest pärast tutvumisperioodi võivad intressid olla päris kopsakad.

Suurema summaga lühiajalist laenu otsides võiks mõelda väikelaenude peale, mille tagasimakse periood on alatest poolest aastast. Nende laenude intressimäär võib olla kuni 4 korda soodsam. Selle asemel, et võtta kallis 2000-eurone kiirlaen, võrrelge parem väikelaenude pakkumisi, et leida laen mõistliku hinnaga.

Miks eelistada meie poolt valitud kiirlaenu pakkumisi?

Me otsisime sulle välja parimad kaasaegsed kiirlaenupakkujad. Kiirlaenu taotlused vaadatakse läbi vähem kui 60 sekundiga 24/7. Saad raha pikemate viivitusteta kohe kätte vaid mõne minutiga. Laena palgapäevani või muuks lühemaks ajaks €30 kuni €5000. Maksa võetud laen tagasi 1 nädala kuni 5 aasta jooksul.

Kiirlaenudega alustamine

Sul on kohene ligipääs mitmetele soodsatele kiirlaenupakkujatele. Leia parim pakkumine ja vali omale meeldivaim uus online kiirlaen tasuta. Registreeru kasutajaks mugavalt läbi laenupakkuja lehekülje internetis. Kinnita kohe oma värskelt loodud kasutajakonto ja läbi isiku tuvastamine. Taotle raha kiirelt isiklikule pangaarvele 15-minutiga 24h 7-päeva nädalas.

Uued kiirlaenud ja nende lühitutvustus

 • Tagatiseta kiirlaen ja SMS-laen – Tegemist on kõige tavapärasema kiirlaenuga. Laenulepingu sõlmimisest tulenevad kohustused on ainuke tagatis, mida krediidiettevõte kliendilt ootab. Võib eeldada, et kõik mainitud kiirlaenu pakkumised on ilma lisatagatiseta, kui ei ole välja toodud teisiti.
 • AutokiirlaenAuto kiirlaenud on ühed vähestest tagatisega kiirlaenu liikidest. Autokiirlaen on kiirlaen auto tagatisel, mis on mõnel pool tuntud ka kui autopant. Vajadusel saab oma auto alati rahaks teha siin. Sõiduk jääb sinu kasutusse! Soovi korral võid oma auto ka kiirkorras maha müüa.
 • Soodne kiirlaen – Võta võimalusel alati kiirlaen internetist – nii on soodsam, kiirem ja mugavam! Internetist võetud kiirlaen on tihti odavam kui kiirlaenu võtmine laenukontorist kohapealt. Erinevus tuleneb peamiselt lepingutasust. Kiirlaenud internetist on enamasti €0 lepingutasuga või ilma lepingutasuta laenud. Seevastu laenufirma esinduses kehtib aga kallim hinnakiri ning kiirlaenu lepingu sõlmimise eest võidakse küsida eraldi tasu.
 • Kiirlaen 15 minutiga – Tänapäeva lahendused on kaasaegsed ning kogu internetist kiirlaenu võtmise protsess on äärmiselt hästi optimeeritud. Enam pole vaja mööda linna laenufirmasid taga otsida ega pikalt laenutaotluse vastust oodata. Kiirlaene saab nüüd internetist taotleda vähem kui 15 minutiga. Veel parem, seda saab teha arvuti tagant tõusmata!
 • Kiirlaen kodust lahkumata – Uutelt kiirlaenupakkujatelt saab kiirlaenu kätte kodust lahkumata. Avalduse esitamine laenu saamiseks internetis. Lepingu kinnitamiseks ja isikutuvastuse tegemiseks on kasutusel kaasaegsed IT-lahendused nagu ID kaart, Smart-ID ja Mobiil-ID. Taotle uus kiirlaen internetist ja saad raha otse kontole või sularahas kasvõi kohe.
 • Kiirlaen ID kaardiga – Kiirlaenu taotlemisel laenuvõtja isiku tuvastamine ID kaardiga on mugavam ja kiirem kui isiku tuvastamine postkontoris. Pärast isikutuvastuse tegemist ja ID kaardiga kiirlaenu lepingu allkirjastamist tehakse rahaülekanne pangakontole nii pea kui võimalik. Seega, et raha kiirelt kätte saada, otsi välja oma kaardilugeja ja vajalikud pin-koodid. Lepingu saab allkirjastada kohe pärast taotluse vastust (sekundite jooksul). Ilma tuvastamiseta kiirlaene välja ei maksta.
 • Kiirlaen kohe kätte – Parimatel kiirlaenukontoritel ja krediidivahendajatel on avatud eraldi pangakontod kõigis suuremates Eestis tegutsevates pankades, kes kasutavad ka välkmakse süsteemi. Kui Sinu laenutaotlus kiidetakse heaks ja Sinu kodupank ei ole mõni eksootiline väikepank, on tõenäosus kiirlaen kohe kätte kätte saada päris suur. Pangasisene ülekanne ja välkmakse raha ülekanne laekuvad koheselt kontole.
 • Kiirlaen nädalavahetusel – Erinevalt väikelaenudest, mida pakutakse vaid tööpäeviti, saab kiirlaenu võtta ka nädalavahetusel. Pakilise rahavajaduse katteks mõeldud kiirlaenud pakuvad krediidilhendusi olenemata nädalapäevast. Olgu laupäev või pühapäev, kiirlaenud on nädalavahetusel avatud ja alati valmis kliente teenindama.
 • Lihtne kiirlaen – Avalduse esitamine ja lepingu sõlmimine on tehtud võimalikult lihtsaks ja jõukohaseks ka tehnoloogiakaugele inimesele. Lihtne kiirlaenu taotlus internetis võtab vaid mõne kliki. Vastus taotlusele antakse sekunditega ning raha võib pangakontole jõuda juba 15 minuti jooksul.
 • Kiirlaen ilma palgatõendita – Palgatõend on igavikku kadumas dokument ning nüüd väljastatakse kõik kiirlaenud ilma palgatõendita. Tänapäeva kiirlaenupakkujad kasutavad taotlejale krediidihinnangu andmiseks palgatõendi asemel tema pangakonto väljavõtte analüüsi, kus on kohe näha inimese reaalsed laekumised ja väljaminekud. Muideks otsitakse väljaminekute seast ka laenumakseid teistele krediidiasutustele. Lõpuks arvutatakse taotlejale mõistlik laenukoormus, mille põhjal otsustatakse, kas kiirlaenu taotlus kinnitada või tagasi lükata.
 • Kiirlaen ilma konto väljavõtteta – Eelnevas lõigus kirjeldasime, miks on pangakonto väljavõtte esitamine vajalik. Seega võib öelda, et üldiselt ilma konto väljavõtteta kiirlaene ei pakuta, kuid siiski on olemas 2-3 erandit. Nendeks on kiirlaen vara tagatisel ja ilma konto väljavõtteta kiirlaen, kus taotleja krediidiprofiil luuakse tema pensionifondi maksete laekumiste ja maksehäire registrite päringute põhjal. Viimasena toome välja krediidikonto, kus konto väljavõte on vaja esitada enne krediidiliini avamist ning pärast seda võib korduvalt laenu võtta uuesti lepinguid sõlmimata.
 • Kiirlaen sularahas – Olenevalt teenusepakkujast, võib soovi korral laenuraha kätte saada ka sularahas. Sularahas laenud makstakse välja pangas, krediidiettevõtte esinduses või koostöös Maxima ja Omnivaga Sulle lähimast kauplusest või postkontorist. Kiirlaen sularahas huvitab kliente, kes soovivad mingil põhjusel oma pangakontole kiirlaenu võtmist vältida.
 • Kiirlaen ettevõttele – Firmadele otseselt kiirlaene ei pakuta, kuid ettevõtete omanikel on võimalik taotleda kiireid ärilaene eraisiku käendusega. Laen on mõeldud ajutiste finantsvoogude katteks või investeeringuna.

Kiirlaenu taotlemine internetist

Kiirlaenu saamise protsessi võime jagada neljaks väikeseks etapiks: avalduse esitamine, dokumentide vormistamine, isikusamasuse tuvastamine ja raha laekumine.

1. Kiirlaenu taotluse esitamine internetis laenupakkuja koduleheküljel

2. Vajalike dokumentide vormistamine

Kliendil on vaja isikut tõendavat dokumenti (Eesti Vabariigi pass, ID-kaart). Sõltuvalt kiirlaenupakkujast on vaja esmasel laenamisel veel viimase kolme või kuue kuu pangakonto väljavõtet. Palgatõendit ei ole vaja.

Korduval laenamisel läbi laenukonto saab kiirlaenu kätte ilma konto väljavõtteta ja uuesti tuvastamiseta – varasemalt avatud ning kinnitatud konto puhul pole enam vajadust dokumente esitada ega lepinguid sõlmida. Piisab, kui taotled lisaraha laenupakkuja rakendusest, millele sul on ligipääs 24h.

3. Uue kliendi isikutuvastuse tegemine

Igal uuel kliendil tuleb esmakordsel laenamisel läbida isikusamasuse tuvastamise protsess. Sisuliselt tähendab see seda, et klient peab vastavalt Eestis kehtivale rahapesu- ja terrorismi tõkestamise seadusele end isiklikult kiirlaenupakkuja esinduses või Omniva postkontoris koos kehtiva isikut tõendava dokumendiga tuvastama.

Kaasaegsetel laenupakkujatel on olemas ka võimalus isikutuvastuse läbimiseks 100% digitaalselt (läbi pangalingi ja muude veebilahenduste). Isikutuvastuse tegemise täpne protsess on kirjeldatud teenusepakkuja leheküljel koos vastavate juhistega.

Isikutuvastus on vajalik, sest varasemalt võis kiirlaenu saada liiga lihtsalt – piisas võõra isikukoodi ja pangakonto kasutamisest ning rohkem keegi midagi ei kontrollinudki. Sel kombel toimides ei olnud võimalik veenduda, kas pangakontot kasutas konto tõeline omanik või olid kontole ligipääsu saanud kelmid ja petturid, kes võtsid teise inimese andmeid ära kasutades salaja kiirlaene, mida ei plaaninudki tagasi maksta.

4. Raha laekumine pangakontole

Uuele kliendile kantakse pärast isikusamasuse tuvastamise läbimist laen kontole esimesel võimalusel. Raha laekumisele kuluv aeg sõltub pankadevahelise ülekande kiirusest. Tihti on kiirlaenupakkujatel kontod mitmes pangas, mis tähendab, et võimalusel tehakse pangasisene ülekanne, mis laekub koheselt kontole. Tavaliselt ei lähe kauem kui 10-15 minutit, et raha kätte saada.

Mis on lühiajaline kiirlaen?

Lühiajaline kiirlaen on lühikeseks ajaks võetud laen, mille laenuperioodi pikkus on tavaliselt 3 kuni 24 kuud ning laenusummad vahemikus €30 kuni €5000. Kiirlaene kasutatakse ettenägematute olukordade tekkel, kui on tõesti vaja kiiresti raha ning peate võtma laenu, et leida probleemist väljapääs. Kiireid lühilaene võrreldakse tihti palgapäeva laenude (kiirlaen 30 päevaks)- ja väga lühikese perioodiga väikelaenuga. Milles peituvad nende laenutoodete erinevused ning kas peaks üldse võtma kiirlaenu või leidub lühilaenule mõni parem alternatiiv?

Tavalise kiirlaenu- ja palgapäeva laenu erinevus peitub tagasimakse graafikus- ja meetodis – kui lühiajaline kiirlaen makstakse tagasi osade kaupa nädalate või mitme kuu jooksul, siis palgapäeva laenu puhul makstakse laen tagasi täissummana järgmisel kuul. Intresside ja krediidi kulukuse määra osas nende kahe laenu puhul suuri erinevusi ei ole. Erinevused väikelaenuga on aga mitmeid ning juhul kui soovite võtta laenu, peaks nendega kindlasti arvestama. Valides õige laenutoote, võite säästa arvestatava summa raha – kumb laen siis valida?

Kuidas kiirlaenu valida?

Alustuseks peate teadma kui suurt summat teil on vaja ning missugune oleks teile taskukohane igakuise tagasimakse suurus. Sobiva summa ja perioodi sisestamisel laenukalkulaatorisse, saate leida soovitud laenusummale vastavad kuumaksed ja laenu kogukulu ehk tagasimaksetele kuluva lõpphinna – selle põhjal on võimalik pakkumisi võrreldes määrata, kas laen vastab teie vajadustele ning milline variant on kokkuvõttes odavam.

Laenutoote valimisel ei peaks raha laekumise kiirus omama suurt tähtsust. Mõlemad laenud võib kätte saada ühe päevaga. Erinevus on minutite küsimus. Kiirlaenu saamiseks ei lähe kauem kui 15 minutit, väikelaenuga aga kauem kui mõni tund. Küll on aga tähtis teada, kui suurt summat laenata soovite…

Väikelaen või kiirlaen – kumb on parem?

Väikelaenu kogukulud madalamad, kui soovite laenata 500 eurot või rohkem (€500 – €15000) ning perioodiga vähemalt 6 kuud. Soodsam intress võimaldab suurema laenusumma taskukohaste kuludega tasuda mõistliku aja jooksul (6 kuud kuni 7 aastat) – vaata soodsaid väikelaene.

Kiirlaenu peaks aga eelistama tõesti pisikeste summade puhul (€50, €100, €200 või €300) või ka siis kui vajate suuremat summat (€400 – €2000), aga kavatsete võimalikult ruttu laenu tagastada (soovituslikult 1 kuni 3 kuu jooksul). Kiirlaenude krediidi kulukuse määr on äärmiselt kõrge ning seetõttu on väga oluline, et te ei võtaks kiirlaenu pikaks ajaks. Eesmärgipäraselt ehk lühikseseks ajaks laenamisel võib kiirlaen siiski osutada madalamate kuludega finantstooteks.

Kiirlaenud ilma tagatiseta

Nii lühiajaline väikelaen kui kiirlaen on mõlemad peaaegu alati ilma tagatiseta laenud, mis tähendab, et laenuvõtja ei pea laenatud summale seadma lisatagatist ehk pantima laenu tagatiseks ühtegi vara. Taotlejale kõige väiksemate nõudmistega pakutav kiirlaen on aga kõrgema riskitasemega laen ning seetõttu alati suurema krediidi kulukuse määraga kui tarbimislaenud mujalt. Soovitame, et uuriksite enne kiirlaenu võtmist ka kõiki teisi laenupakkumisi ja kaaluksite lühiajalisele laenule võimalikke alternatiive – näiteks ühisrahastusportaale ja krediidikontot.

Kiirlaenu parimad omadused ja suurim miinus

 • Kuigi eelnevalt mainisime, et raha saamiseks kuluv aeg ei tohiks pakkumise valimisel olla määravaks faktoriks, on just kiirus peamiseks kiirlaenu iseloomustavaks omaduseks ning see laen on loodudki eesmärgiga pakkuda vajadusel kiiremaid rahalahendusi kui teised rohkem ette-planeeritud ostude tegemiseks mõeldud laenud. Parimad kiirlaenud on eraisikutele kättesaadavad 15-minutiga otse Internetist, SMS-i saatmise teel või mobiilirakenduse kaudu nutitelefonis. Pärast avalduse esitamist kantakse raha kliendi pangakontole 10 minuti jooksul.

 • Teiseks suurimaks plussiks võiks lugeda uutele klientidele tehtavad eripakkumised, mis võimaldavad kiirlaenu saada päris soodsatel tingimustel – näiteks ilma intressita (intressivabad kiirlaenud) või minimaalse fikseeritud tasu eest (uus kiirlaen ühe euro eest). Tasuta kiirlaenude puhul tuleb tagasi maksta täpselt sama summa kui laenatud sai.

 • Kolmandaks on kiirlaenud kõige väiksemate nõuetega taotlejale. Kuna laenusummad on valdavalt alla tuhande euro, peab taotlejal olema vaid minimaalne kuusissetulek ja vanust vähemalt 18 eluaastat. Mingisugust tagatist või käendajat kiirlaenu puhul ei nõuta.

 • Suurimaks miinuseks on seevastu aga üsna krõbe aastane intressimäär, mis võib võrreldes mõne teise laenuliigiga olla 3-5 korda kõrgem. Tuletame meelde, et eesmärgipäraselt on kiirlaenud mõeldud lühilaenudena ning mõnekuulise laenuperioodi puhul jäävad kiirlaenuga seotud kulud siiski mõistlikesse piiridesse. Mitte mingil juhul ei tasuks kiirlaenuna võtta maksimaalset võimalikku summat ja veel mitme aastase laenuperioodiga. Laenama peaks võimalikult vähe ja ka laenuperiood tuleks hoida võimalikult lühike.

Miks võetakse kiirlaen?

Varasemalt oli laenuvõtmise peamiseks eesmärgiks soetada uus auto või oluline seade koduses majapidamises, kuid värsked uuringud näitavad, et me laename üha rohkem väiksemaid summasid ja palju kergematel põhjustel.

Millised on peamised laenutaotlemise põhjust täna?

Sularaha öösel, mobiiltelefonile krediidi lisamine või autoremont – numbrid, mis on saadud Euroopa suurimalt online mikrolaenupakkujalt Ferratum (UK), näitavad, et ajutisse kitsikusse sattunud inimesed võtavad aina tihedamini laene olukorras, kus neil näpud täiesti põhjas on.

Suurbritannia Ferratumi müügi- ja turundusdirektor Ian Porter ütles: “Me oleme viimastel kuudel näinud taotluste kiiret kasvu, sest üha enam ollakse hädas oma rahavoogude juhtimises ja planeerimises.”

“Meie klientide keskmine vanus on 30-32 aastat, kellest 70% töötavad täistööajaga. Neil inimestel on sissetulek, kuid nad vajavad meie abi, sest neil on ajutiselt sularaha otsa saanud. Nad otsivad lühiajalist laenu, et ots-otsaga kokku tulla ja maksta ettenägematute arvete eest nagu auto remont, rikki läinud pesumasin või värske õppeaasta alguses uued kooliriided lastele. “

Top 10 põhjust, kuidas kiirlaenu kasutatakse:

 • Raha on otsas ning tuleb järgmise palgapäevani hakkama saada
 • Sõidukite remont
 • Majapidamis- / kommunaalmaksed
 • Riided / online-ostud
 • Meelelahutus (õhtu väljas)
 • Kulutused lastele
 • Shoppamine
 • Piletid üritustele
 • Eriüritused (sünnipäevad, jõulud jne)
 • Mobiiltelefonile krediidi lisamine

Kuigi lühiajalised laenud paistavad kiire lahendusena ajutistele finantsraskustele, võivad nad endaga kaasa tuua palju tõsisemaid probleeme pikemas perspektiivis, sest lühilaenu intressimäärad on tavapärastest tarbimislaenu intressidest palju kõrgemad.

Juhul kui kiirlaenud tunduvad rahalistele probleemidele ainsa lahendusena, peaksid oma üldisi väljaminekuid kindlasti lähemalt uurima. Tähtis on leida vastus küsimustele, miks sul kuu lõpus raha otsa saab ning mida teha, et see stsenaarium enam ei korduks. Võimalusel otsi kalli hinnaga laenule soodsamaid alternatiive.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas ma tean, et ma saan kiirlaenu taotleda ja mida selleks vaja on?

Kiirlaenu taotlemiseks peab olema Eesti kodanik või Eestis elamisluba omav isik, kellel on vanust vähemalt 18 eluaastat. Taotlejal peab olema regulaarne ehk püsiv sissetulek ja pangakonto Eestis. Tal peab olema ka telefoninumber ja e-maili aadress, mille kaudu saab vajadusel ühendust võtta kui selleks vajadus peaks tekkima – näiteks võib vaja olla täpsustada teile sõlmitava laenulepingu tingimusi või pidada nõu maksegraafikute asjus.

Kui ma vastan taotlemiseks vajalikele nõuetele, kas see tähendab, et ma saan kiirlaenu?

Lisaks baaskriteeriumitele arvestavad kiirlaenupakkujad ka muutuvate faktoritega, mis on igale taotlejale personaalsed. Baasnõuetele vastamine ei tähenda, et teie toatlus kiidetakse automaatselt heaks. Laenupakkuja arvutab enne lõplikku kinnitust välja, kas teie majanduslik seis võimaldab kiirlaenu omale lubada ning alles siis langetab viimase otsuse.

Mul on halb makseajalugu, kas ma võin endiselt kiirlaenu taotleda?

Isegi kui teil on olnud minevikus makseprobleeme, ei välista see uue lühilaenu saamist. Kiirlaenupakkujad mõistavad, et paljudel nende käest laenu taotlevatel inimestel pole olnud just kõige eeskujulikum makseajalugu. Juhul kui olete oma makseprobleemidest üle saanud ja enam kellelegi võlgu pole, ei ole see uue laenu taotlemisel probleemiks. Laenuandjatele on kõige olulisemaks teguriks, kas suudate kiirlaenu omale lubada ning selleks analüüsitakse pangakonto väljavõtte põhjal teie majanduslikku seisu.

Kas kiirlaenu kasutamine mõjutab minu krediidireitingut tulevikus?

Krediidihinnangu andmiseks kasutavad ettevõtted andmebaase, kust tehakse päring laenuvõtmise tiheduse ning tagasimaksete laekumise osas. Eeskujulik maksekäitumine on märgiks vastutustundlikust laenajast, kes tuleb oma rahaasjadega hästi toime. Maksehäirete olemasolu seevastu langetab usaldust – positiivne laenuotsus kehtiva maksehäirega on üsna ebatõenäoline ning isegi lõppenud maksehäired võivad olla põhjuseks, miks võidakse laenutaotlus tagasi lükata.

Mis teha kui ma tunnen, et ei suuda kiirlaenu tagasi maksta?

Kui tunnete mingil põhjusel, et ei jõua laenu tagasimakseid teha, peaksite viivitamatult finantsprobleemide tekkest laenuandjat teavitama. Parem on, et olete avatud ning teadvustate rasket olukord ja proovite leida lahenduse – siis on laenupakkujad valmis teiega koostööd tegema. Probleemi ignoreerimisel muutub olukord tõsisemaks ning laenuandjad võivad hakata koos lisatasudega võlgu sisse nõudma, mis võib omakorda jätta musta pleki teie makseajalukku.

Kui ma saan laenu, kas ma võin raha kasutada ükskõik milleks?

Laenu võttes soovitame kasutada raha mõistlikele kulutustele, kuid laenuandjad ei sea otseselt piiranguid, kuidas raha kasutate – võite raha kulutada oma äranägemise järgi ja ei pea kuludest aru andma.

Kas kiirlaen on sama, mis palgapäeva laen?

Ei ole. Kui inimesed peavad silmas kiirlaene, mõtlevad nad tihti laene palgapäevani, kuid siinkohal on tähtis mõista, et kiirlaen võib olla ka pikemaks perioodis kui 30 päeva ja koosneda mitmetest osamaksetest – seevastu palgapäeva laen makstakse tagasi täielikult ühel maksepäeval.

Mis on KKM? See paistab iga pakutava laenu jaoks oluline.

KKM tähistab aastast laenu kogukulugu protsendina. See põhimõtteliselt väljendab, palju laen aasta jooksul lisatasude ja intressidega koos maksma läheb. Krediidi kulukuse määra baasil on kõige õigem laenu valida – madalam KKM tähendam, et laen on odavam kui mõni teine kõrgema KKM-iga laenupakkumine.

Kuidas ma tean, et minu taotlus heaks kiideti?

Laenutaotluse vastus kuvatakse otse teenusepakkuja portaalis ning teid teavitatakse ka telefonitsi või e-maili teel.

Kas keegi, kes on ilma ametliku töökohata, kuid omab sissetulekut, peab teadma midagi olulist enne kiirlaenu taotlemist?

Laenu saamiseks ei ole tingimata ametlikku töökohta vaja. Sissetulekute tõestamiseks võib näidata laenupakkujale oma pangakonto väljavõtet, kus on näha viimase aasta laekumised ja väljaminekud. Sissetulekuna arvestatakse igasuguseid regulaarseid laekumisi ja tuluallikaid nagu sotsiaaltoetused, lastetoetus, elatisraha, dividendid, autoritasu, renditulud jne. Lisaks võidakse nõuda kinnitust laenuvõtja kodusest aadressist – selleks tuleb saata laenupakkujale mõni kommunaalkulude arve või elukohatõend.

Kas pensionärina on ka võimalik laenu saada?

Meie poolt tutvustatud laenupakkumised on saadaval taotlejatele kuni 75 eluaastat. Pensionist piisab laenu saamiseks kui laekumised on vähemalt 280 eurot kuus. Mõni kiirlaenukontor võib enne laenu väljastamist pensionäri käest andmete kinnitamiseks pensionitõendit küsida. Üldiselt piisab pangakonto väljavõtte näitamisest ja eraldi tõendit pole vaja.

Kas taotleja maksevõimekust hinnatakse iga kord?

Suur protsent meie valitud laenuandjatest kontrollib kõigil juhtudel taotleja makseajalugu, et vältida pettusi ja hinnata taotleja maksevõimekust laenu teenindamisel. Parem on eeldada, et maksevõimekust analüüsitakse alati kui laenu taotlete ning selleks on kõigil laenuandjatel ka seadusest tulenev kohustus – tegutsetakse vastutustundliku laenamise printsiipide põhimõtetel.

Kas Eestis mitte elavad inimesed saavad ka laenu taotleda?

Ei, kahjuks mitte.

Kui palju kiirlaen maksma läheb?

Laenu kogukulu sõltub olenevalt laenupakkujast ning valitud laenusummast ja tagasimakse perioodist. Soovitame kõiki laene võrrelda krediidi kulukuse määra baasil, mis hõlmab endas kõiki laenuga seotud kulutusi.

Kui kiiresti saab kiirlaenu kätte?

Kõik sõltub teie poolt valitud laenuandjast, sõlmitud lepingust ja kasutatud pangast. Enamasti saab raha kätte 15 minuti jooksul. Kui kiirlaenupakkujal on teiega samas pangas konto, võib raha kohe üle tulla. Uuel kliendil läheb natukene kauem, sest on vaja ka lepingu kinnitust. Varasemalt registreerunud kliendil on lisaraha nupuvajutuse kaugusel 24h.

Kas ma saan võtta veel mõne laenu kui mul on juba finantskohustusi?

Kuigi kiirlaenu taotlemine on võimalik ka siis, kui teil juba on olemasolevaid kohustusi, soovitame enne uue laenu taotlemist hoolikalt järgi mõelda, kas laen on tõepoolest vajalik ning kas suudate veel ühe laenu tagasimakseid iga kuu teha. Taotlege lisaraha ainult siis, kui teie eelarve seda lubab ning te olete selles kindel.

Kas te suudate mulle leida kiirlaenu riigipühadel kui pangad ei tööta?

Pakkumised on saadaval igal päeval ööpäevaringselt. Kui kiirlaenupakkujatel on konto sinuga samas pangas siis raha saab kohe kätte. Parimatel laenufirmadel on kontod kõigis suuremates pankades.

Millised on meie kaudu võetud kiirlaenu tagasimakse tingimused?

Laenupakkuja nõuab igakuiseid regulaarseid tagasimakseid vastavalt tehtud maksegraafikule.

Kas kiirlaenu tagasimakse kuupäeva on võimalik muuta?

Enamik meie poolt tutvustatud laenuandjaid laseb tagasimakse kuupäeva muuta. Me ei saa seda garanteerida. Maksekuupäeva muutmisele võivad rakenduda lisatasud. Parem on laenuandjaga otse ühendust võtta.

Kas kiirlaenu maksetähtaega saab pikendada?

Juhul kui kliendil pole võimalik õigeaegselt vastavalt lepingus sätestatud maksegraafikule kiirlaenu osamakset tagastada, annavad mitmed kiirlaenupakkujad kliendile võimaluse maksetähtaega mõnevõrra edasi lükata. Maksetähtaja pikendamine on enamasti tasuline. Täpne teenustasu suurus sõltub krediidiettevõtte poolt kehtestatud hinnakirjast. Üldiselt on lisatasu maksmine ja tähtaja pikendamine laenuvõtjale odavam variant kui lasta kiirlaenul muutuda võlgnevuseks ja maksta viiviseid või trahve hilinenud tagasimaksete eest.

Kiirlaen kehtiva maksehäirega

Enamik mõistlikke laenuandjaid ei soovi kliente, kelle profiil näitab maksejõuetust. Klientide teenindamine ja laenu andmine kaasab endaga kulutusi ning sellepärast hindavad laenuandjad hoolikalt, kellele peaks kiirlaenu väljastama ja keelduvad tihti kahtlastest taotlustest.

Kiirlaenude andmine maksejõuetule inimesele on suurema riskiga, seetõttu kipuvad laenuandjad harva sõlmima kokkuleppeid maksehäirega inimesega, kellel on võlad ja krediidifirmade silmis halb maine. Sel põhjusel pakuvad vaid vähesed ettevõtted maksehäirega inimesele laenu ilma tagatiseta.

Samas, kui taotlejal on midagi, mida panna laenu tagatiseks, on see laenuandjale hea garantii, mis sisendab tema vastu usaldust ja tõstab tõenäosust saada positiivne laenuotsus.

Kas kusagil pakutakse maksehäirega kiirlaenu ka ilma töökohata?

See on tõenäoliselt kõige ebaõnnestunum kombinatsioon, mis ühendab endas kõik, mis näitab inimese võimetust kiirlaene tagasi maksta. Ilma töökohata ja halva krediidireitinguga on kiirlaenu peaaegu võimatu saada.

Erandiks on juhud, kui inimene on töötu, kuid tal on mingisugune ametlik sissetulek ning tekkinud maksehäire põhjus on väike rikkumine minevikust. Aastate jooksul on võimalik, et laenuandja silmis sai inimene uuesti maksejõuliseks kliendiks.

Kiirlaenude refinantseerimine

Tuleb ette olukordi, kus ühel või teisel põhjusel võetud kiirlaenu ei ole kasutatud otstarbekalt ning on näha, et laenuga kaasnevad kulutused pole enam taskukohased. Näiteks olete laenanud ekslikult liiga suure rahasumma või võtnud omale mitu kiirlaenu erinevatelt teenusepakkujatelt ning nüüd on teil raske nende üle arvet pidada. Mida siis teha? Refinantseerimine ehk vanade laenude tasumine uue laenu abil (laenu asendamine) on mõistlik igasuguste kõrgete intressidega laenude puhul ning aitab probleemile lahendusi leida mitmel moel.

Miks on kiirlaenu refinantseerimine kasulik?

Esiteks on uue laenu intress on madalam kui praegustel kohustustel – siit saavutame kohe rahalise säästu. Milleks nuumata kalleid laene kui refinantseerimise abil saab nad (kõrge intressiga laenud) varem tagasi maksta ja uuega ehk soodsama laenuga asendada?

Teiseks aitab refinantseerimine kuumakse suurust jõukohasemaks muuta – refinantseerimislaenu abil saab tagasimaksetele kuuluva summa venitada pikema perioodi peale, mille osamaksed on väiksemad ja ei käi rahakotile üle jõu.

Kolmandaks aitab laenude koondamine ühe laenuandja alla lihtsustada rahaasjadega toimetulekut – mitmete krediidiettevõtetega arveldamise asemel peate tegelema nüüd ainult ühega. Võimalike makseraskustesse sattumise eel on ülioluline, et võlausaldajatega suhtlus sujuks ning siinkohal võime teile kohe öelda, et ühe ettevõttega tegelemine on palju lihtsam kui hakata kõigi juures eraldi tagasimakse graafikute, võimaliku maksepuhkuse- jms tingimusi üle käima ja lepinguid muutma.

Kus kiirlaenu refinantseerida?

Kõige mõistlikum variant kiirlaenu refinantseerimiseks on pikaajalisem tagatisega laen nagu kinnisvaralaen ehk hüpoteeklaen. Juhul kui te ei soovi või ei saa kasutada kinnisvara tagatisel refinantseerimist, võite kiirlaenu refinantseerida ka ilma tagatiseta laenu abil. Selleks sobib mistahes soodsama intressiga väikelaen pikemaks perioodiks.

Kas kiirlaenud on võlgadesse sattunud inimestele ohtlikud?

Kui isik ei suutnud oma kohustusi täita ja on kasutanud vastutustundetuid laenamismeetodeid, on tõenäoline, et ta seisab uue laenu võtmisel samade probleemide ees. Taoliste juhtumite probleemi juur on üldine rahaasjadega ümberkäimine, selle teenimine- ja kulutamine.

Kiirlaenud on ohtlikud kõigile, kes on raskes rahalises olukorras ega suuda leibkonna pikaajalise eelarve planeerimisega toime tulla. Neile inimestele, kellel on stabiilsed sissetulekuallikad, kes üritavad leida võimalusi ja planeerivad hoolikalt oma eelarvet, pole kiirlaenu saamine ja tagasimaksmine tõenäoliselt probleem. Kõik sõltub konkreetse inimese elustiilist ja tema võimalustest.