Miks ei saanud laenu?

Miks sulle ei antud laenu?

1. Võimetus tagasi maksta.

Raha, mida välja laenatakse, kuulub hoiustajatele. Laenuandja vastutab kõigi hoiustajate vara sihipärase investeerimise eest. See tähendab, et seoses laenamisega kaasnevate riskidega, ollakse valmis laene andma vaid inimestele, kes on võimelised laenatud summa graafikupäraselt ning täies mahus (koos intressidega ja võimalike haldustasudega) tagastama. Laenuvõtjale peavad tagasimaksed olema kogu laenuperioodi vältel taskukohased ning välistama võimalike finantsprobleemide tekke. Juhul kui inimese majanduslik seis seda ei võimalda, keeldutakse tihti laenutaotluse heakskiitmisest.

2. Vilets krediidiajalugu.

Laenuotsuse langetamisel kontrollitakse maksehäirete registrit võimalike sissekannete kohta. Mõned mustad plekid krediidiajaloos on pankade jaoks võimalikuks ohu märgiks ja võivad raskendada positiivse laenuotsuse saamist. See tähendab, et kui taotlejal on olnud tasumata arveid või maksmata laene, siis maksehäire registrist tuleb see välja ja pank võib laenu andmisest lihtsamini keelduda.

3. Laenu eesmärk ei ole mõistlik.

Sõltuvalt valitud laenutüübist hinnatakse võimalikku laenu kasutusotstarvet ja taotleja- või ettevõttega seonduvaid riske. Mõned eraisiku laenud võivad olla mõeldud vaid kindlaks otstarbeks kasutamiseks ning ärilaenud võivad vajada äriplaani, prognoose ja ärimudelit.

Tõtt öelda olen ka mina aeg-ajalt rahalises kitsikuses olevatele sõpradele ja sugulastele laenanud. Mitte tihti, aga siiski olen.

Mitmel juhul olen pakkunud sularaha ilma igasuguste tingimusteta, sest arvasin, et ajutised raskused olid tekkinud millestki, mis polnud nende kontrolli all.

Tegelikkus oli aga hoopis midagi muud – ja mina sain oma kallid, kuid vajalikud õppetunnid kätte.