Põhja-Eesti Hoiu-Laenuühistu logo
Laenud

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu ülevaade

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu pakub laene eraisikutele ja ettevõtetele. Kinnisvaralaenu pakkumiste seast leiab laenud kinnisvara soetamiseks (eluasemelaen, koduvahetuselaen). Lisaks võimalus laenata raha ka kinnisvara tagatisel ning autoliising, kui peaksite vajama finantseeringut sõiduki soetamiseks.

 

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu laenud

 

Laen kinnisvara soetamiseks

Enesest mõistetavalt vajab kinnisvara soetamine suuremat kogust raha. Oma esimese kodu ostuks või elamispinna vahetusega kaasnevate kulutuste katteks pakutakse kahte erinevat laenu – kodulaen ja koduvahetuslaen.

Kodulaen

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu pakub kinnisvara soetamiseks kodulaenu. Ühistu liikmed saavad korteri, maja või krundi ostuks Põhja-Eestis laenu kuni 100% vajaminevast summast. Mitteliikmed peavad seevastu välja käima 30%-lise omafinantseeringu. Vajalik võib olla laenule lisatagatise seadmine.

Finantseeringu ülempiir: 70 – 100% kinnisvara soetusmaksumusest
Laenusumma: kuni 150 000 eurot
Tagasimakse periood: 1 kuni 15 aastat
Aastane intressmäär: alates 9.6%
Taotlemine: https://www.eestihoius.ee/

Koduvahetuslaen

See laenutoode on mõeldud inimestele, kes soovivad finantseerida uue kinnisvara ostu praeguse vara müügist laekuva rahaga. Vaata koduvahetuslaenu tingimusi, kui sul on uus kodu on juba välja valitud, aga sa pole olemasolevat jõudnud veel maha müüa.

Laen kinnisvara tagatisel

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu pakub kinnisvara tagatisel väiksemaid ja suuremaid laene. Taotlejal peab olema kindel töökoht ja tulu, mille tõestamiseks tuleb esitada viimase kuue kuu pangakonto väljavõte. Positiivse laenuotsuse korral seatakse tagatiseks jäetavale kinnisvarale laenuühistu kasuks hüpoteek. Pärast laenu tasumist ja lepingu lõpetamist hüpoteek kustutatakse. Loe täpsemalt lehelt https://www.eestihoius.ee/.

Kui palju saab kinnisvara tagatisel laenata?

Kinnisvara tagatisel laenamisel määrab maksimaalse laenusumma laenule seatud hüpoteek ehk kinnisvara tagatis. Vara väärtuse leidmiseks kasutatakse suuremate kinnisvaraspetsialistide poolt väljastatud hindamisakte. Kinnisvara hindamine tuleb teha vahetult enne laenutaotluse esitamist, sest vara väärtus muutub ajas. Hindamisakte, mis on alates laenutaotluse esitamise päevast vanemad kui kolm kuud, ei aktsepteerita (hindamisakti tellimine).

Tarbimislaen kinnisvara tagatisel

See on kinnisvara tagatisega väikelaen ühistu liikmetele. Ideaalne võimalus oma plaanide elluviimiseks. Laenu sobib kasutada igasuguste tarbimisvajaduste katteks. Näiteks kodu remontimine, sõiduki soetamine, õpingute eest tasumine jne. Samuti võib kinnisvara tagatisega laenu abil refinantseerida olemasolevaid laenukohustusi.

Finantseeringu ülempiir: 30 – 70% kinnisvara turuhinnast
Laenusumma: alates 5000 eurot
Tagasimakse periood: 1 kuni 10 aastat
Aastane intressimäär: alates 13%
Taotlemine: https://www.eestihoius.ee/

Kinnisvara hindamisakti tellimine

Pangale ja laenuühistule vajalikke kinnisvara hindamisakte väljastavad Eestis: 1Partner, Arco Vara, DTZ Kinnisvaraekspert, Domus, Endover, Kaanon Kinnisvara, LVM Kinnisvara, Lossi Kinnisvara, Nord Property, Ober-Haus, Pindi, Prisma Kinnisvarad, RE Kinnisvara, Raid & Ko, Uus Maa jpt. Hindamisakti kehtivusaeg ei ole laenamisel oluline. Tähtis on, et väljastamisest ei oleks möödunud liiga kaua aega (antud juhul 3 kuud). Hindamisakti hind on välja toodud hindamisakti teostaja hinnakirjas.

Autoliising

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu pakub autoliisingut. Liising sobib igas vanuses sõidukitele. Finantseeringu suurus kuni 80% sõiduki soetusmaksumusest või turuhinnast. Sõiduki hindamine ühistu poolt tasuta. Taotlemine läbi elektrooniliste kanalite. Lepingu allkirjastamine ID-kaardiga. Kaskokindlustustus alla 10000 EUR maksvatele sõidukitele vabatahtlik.

autoliisingu lepingutingimused

Liisingu maksimaalne summa: kuni 30 000 eurot
Omafinantseering (esmane sissemakse): alates 10% sõiduki maksumusest
Liisinguperiood: 6 kuud kuni 6 aastat (6 – 72 osamakset)
Intressimäär: alates 1% kuus
Sobib: uutele ja kasutatud registrisse kantud sõidukitele
Taotlemine: https://www.eestihoius.ee/

Laenu saamine Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistust

Eluasemelaenu ja koduvahetuslaenu saamine sõltub konkreetse taotleja poolt soovitud summast ja ostetava- või tagatiseks jäetava vara väärtusest (samuti võimaliku käendaja olemasolust). Laenu saavad võtta ainult ühistu liikmed (ühistuga saab liituda enne laenulepingu sõlmimist).

Vajalik eeskujulik krediidiajalugu ning püsiv sissetulek. Taotlejal ei tohi olla märke kiirlaenude kasutamisest ega võlgnevusi (tasumata arveid) kohtutäiturite ning inkassode ees. Personaalse pakkumise jaoks võta ühistuga telefoni teel ühendust ning broneeri aeg konsultatsiooniks.

 

Eesti Hoiu-laenuühistute Liit

 

Eesti Hoiu-laenuühistute Liit hoiu-laenuühistute esindusorganisatsioon. Millega organisatsioon tegeleb?


Intervjuu Eesti Hoiu-laenuühistute Liidu juhatuse esimehe Andrus Ristkokiga.
Põhja-Eesti Hoiu-Laenuühistu logo
Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu kontaktandmed:
Telefon: 6 230 230
E-mail: info@eestihoius.ee
Aadress Tallinnas: Pronksi 3, 10124, Tallinn
Aadress Tartus: Küüni 5b, 51004, Tartu
Kontorid avatud: tööpäevadel 09:00 – 17:00
Kodulehekülg: https://www.eestihoius.ee/

Asukoht kaardil: