Kasulikud nõuanded

Pange paika laenamise eelarve

Enne laenu taotlemist peaksite välja arvutama, kui suurt laenu- ja regulaarseid kuumakseid suudate endale lubada. Nii saate otsida laene oma võimaluste piires ja ei taotle summasid, mida te ei suuda pärast tagasi maksta. Väikelaenud ja kiirlaenud on saadaval igasuguste summadega. Samuti on nimetatud laenude tagasimakse tähtajad sobivad nii lühemaks kui pikemaks perioodiks laenamisel. Mõistliku laenutaotluse esitamisega suurendate ühtlasi tõenäosust, et teie laenutaotlus aktsepteeritakse.

Vältige impulsiivset laenamist

Hoolikalt järelemõtlemata on parem laenu võtmist vältida. Laenuvõtmise vajadust tuleb kõrvutada laenu hinnaga ja mõelda, mida te sellest võidate. Näiteks igapäevaostude tegemiseks ei pruugi väikelaen või kiirlaen olla kõige parem valik, seevastu krediitkaart võib olla sobivam.

Olge ettevaatlik lühiajaliste 0% intressiga laenuperioodide suhtes

Kiirlaenude intressivabad perioodid võivad laenu võtmisel kasulikud olla, kuid peaksite alati jälgima, kui kaua need kestavad. 0% intressiga ehk intressivaba perioodi lõppemisel võidakse pakutud 0%-lise intressi asemele uus väga kõrge intressimäär kehtestada. Hea reegel on intressivaba perioodi jooksul maksta oma võlast tagasi nii palju kui vähegi võimalik. Veel parem on arvestada juba laenu võtmisel, et intressivaba perioodi lõpuks on laen ära makstud.

Valmistuge laenu intressimäära muutumiseks

Muutuva intressimääraga laenude all mõeldakse laene, mille intress võib muutuda kui laenuandja otsustab seda teha. Sageli kasutavad laenuandjad Euroopa Keskpanga baasintressimäära. See tähendab, et baasintressi langetamise korral võivad teie laenu tagasimaksed muutuda väiksemaks. Intressi kergitamise korral võivad aga sootuks tõusta. Tark on võimaliku intressimäära muutumisega arvestada ja mõelda ette, kuidas toime tulla, kui teie laenumaksed peaksid kallinema.

Hoidke end laenuhaide ja liigkasuvõtjate eest

Laenuhaisid peaks alati vältima – nad tegutsevad ebaseaduslikult, ei ole finantsorganisatsioonide poolt reguleeritud ja üldjuhul nõuavad taevasse ulatuvalt kõrgeid intresse. Veelgi enam, kui te ei suuda neile tagasi maksta, võidakse teid survestada veel rohkem raha laenama ning võite sattuda võlakeerisesse. Palgapäeva laenud võivad olla mõnevõrra õigustatud, kuid ka nendega käib kaasas väga suur intressimäär, mis mõnikord ulatub üle 1000% – see võib isegi väikese summaga laenu muuta tohutult kalliks. Lisateavet leiate meie palgapäeva laenude juhendist.

Ärge esitage liiga palju laenutaotlusi

Iga laenutaotlus, mille te vastaval krediidiasutuse leheküljel sisestate, jätab endast maha märgi. Liiga paljude laenutaotluste esitamine on laenuandjatele signaaliks, et otsite meeleheitlikult laenu. See näitab, et te ei suuda oma rahaasjadega toime tulla. Tulemusena võivad laenuandjad olla laenutaotluse heakskiitmisel üsna vastumeelsed ja teie taotluse tagasi lükata.

Mõelge, kas võiksite laenata rohkem

Sageli on laenudega nii, et mida rohkem te laenate, seda väiksemaid intresse maksate. See võib laenuandjate lõikes varieeruda, kuid peaksite alati uurima, missugust intressimäära nad erinevate summade puhul nõuavad. Teil võib olla võimalus maksta kokkuvõttes vähem, kui valite suurema laenusumma-, ent madalama intressiga laenupakkumise.

Võrrelge erinevaid laenupakkumisi

Parim viis õige laenupakkumise leidmiseks on võrrelda pakkumisi Superlaen.ee laenuvõrdlusportaalis. Laenupakkumiste võrdlemisel saate sirvida spetsiaalselt teie jaoks koostatud nimekirja. Kõik, mida tegema peate, võtab vaid mõned klikid. Vali laenupakkumine ja järgi instruktsioone samm-sammult.