Krediidikonto

Paljud laenukontorid on oma tootevalikus kiirlaenud krediidikontodega asendanud. Mis on krediidi- ja laenukontod ning mis teeb nad eriliseks?

Krediidikontod ja laenukontod on virtuaalsed rahakotid, mis võimaldavad konto omanikul igal ajahetkel ette määratud summa ulatuses lisaraha saada, kusjuures intresse peab maksma vaid kasutatud krediidilt ehk laenatud summalt.

Krediidikonto teenus ja tavalised eraisiku laenud erinevad selle poolest, et krediidikonto avamisel tehakse vaid üks leping, mille läbi saab laenata korduvalt. Tavapäraselt laenates tuleb aga iga kord uus laenuleping sõlmida. Lepingute vormistamine võib olla kulukas ning aeganõudev, seega on regulaarsele laenuvõtjale krediidikonto kindlasti parem valik. Konto avamisega ei kaasne lepingutasu ega täiendavaid kulutusi, enne kui raha reaalselt kasutusse võetakse.

PARIMAD KREDIIDIKONTO PAKKUJAD

1. Credit24 krediidikonto – Laenusumma: €50 kuni €5000; laenuperiood: kuni 60 kuud.

Raha igaks oluliseks väljaminekuks. Personaalne intress alates 2% kuus. Krediidikonto lepingutasu 0€. 97% kliendirahuolu.

Uus kiirlaen otse internetist kodust lahkumata.

Laenutooted: krediidikonto, kiirlaen, remondilaen, motolaen, puhkuselaen, pulmalaen, terviselaen ja ilulaen, väikelaen.

Credit24 vaieldamatu rahva lemmik ja juhtiv lühiajaliste laenude väljastaja Eestis. Oma üle 120-tuhandele kliendile on Credit24 väljastatud laene rohkem kui 128 miljoni euro eest, säilitades seejuures 97% kliendirahulolu. Kliendid kiidavad eelkõige Credit24 kasutajasõbralikku klienditeenindust ning hindavad pakutavaid kaasaegseid rahalahendusi – krediidikontot ja tagatiseta väikelaenu. Krediidikontoga saab kiirlaenud kätte 15-minutiga. Maksegraafik on paindlik ning intresse tuleb maksta ainult kasutatud summalt.

Laenunäide: Credit24 pakub krediiti Krediidikonto limiidi alusel. 1000€ laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 24% aastas on KKM 27,24% aastas, tagasimaksete summa 1135€ ning kogusumma 1135€. Tagasimakse periood on kuni 60 kuud.

Nõuded kliendile: vanus al. 18 a, sissetulek: püsiv töökoht või muud tulud, alaline elukoht: Eesti Vabariik, ei tohi olla maksehäireid.

Kontaktandmed: IPF Digital Estonia OÜ, telefon +1234, klienditeenindus@credit24.ee, Lõõtsa 5, 11415, Tallinn, kodulehekülg – https://www.credit24.ee

2. Bondora krediidikonto – Laenusumma: €500 kuni €10000; laenuperiood: 3 kuni 60 kuud.

Tagatiseta laen. Laenupakkumine 1 minutiga. Raha kätte samal päeval. Reguleeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt.

Laen eraisikult - inimeselt inimesele laenupakkumised.

Laenutooted: väikelaenud eraisikutelt, laenude refinantseerimine.

Tüüpiline näide: 3 400 € laenamisel 5 aastaks on kuumakse 88,98 €. Krediidi kulukuse määr on 25,71%. 5 aasta jooksul maksad kokku 5 539,2 €, mis hõlmab 1 259,4 € intressi fikseeritud intressimääraga 13,17%, ning 679,8 € haldustasu. 200 € suurune lepingutasu tuleb tasuda kohe pärast laenu väljamaksmist. Laen läheb 5 aasta jooksul maksma 2 139,2 €. Laenusumma 3 400 €. Pakutavad tingimused olenevad Sinu individuaalsest olukorrast. Loe meie finantsteenuse tingimusi ja küsi vajadusel nõu asjatundjalt.

3. Raha24 krediidikonto – Laenusumma: €100 kuni €5000; laenuperiood: 2 kuni 60 kuud.

Intress 2% kuus. Mõistlikud ja läbipaistvad laenutingimused. Puuduvad kõrvalkulud. Vastus laenutaotlusele kohe. Raha 24/7.

Kõik pakutavad eraisikute laenud saab isegi nädalavahetusel kätte Lepingutasu 0€.Laenutooted: väikelaen, remondilaen, reisilaen, kiirlaen, ärilaen, autolaen.

Laenunäide esmalaenu puhul: 1000 euro laenamisel 12 kuuks fikseeritud intressimääraga 8.5% aastas on krediidi kulukuse määr 19.98% aastas, lepingutasu 5% laenusummast, tagasimaksete summa 1046,52 eurot ning makstav kogusumma 1096,52 eurot, 12 tagasimakset. Maksimaalne krediidi kulukuse määr 61.56%. Laenu tagasimaksmise minimaalne periood on 2 kuud ja maksimaalne periood 60 kuud.

Krediidikontode eelised:

Krediidikonto avamine on TASUTA: puudub liitumistasu või lepingu sõlmimise tasu. Internetis esitatud taotlus vaadatakse läbi mõne minutiga.

Ühekordne tähtajatu liitumine: pärast liitumist saad isiklikest eelistustest lähtuvalt kontole seatud limiidi ulatuses krediiti kasutada osaliselt või täielikult. Vaba krediidi kasutamiseks pole vaja esitada korduvaid taotlusi või sõlmida uusi lepinguid.

Puuduvad peidetud kulud: konto eest ei pea maksma kuutasu ega laenuhaldustasu. Intresse tuleb maksta ainult siis kui kontolt reaalselt raha võtad.

Sul on raha 24h käepärast: kiired ööpäevaringsed väljamaksed – ülekanne pangakontole mõne minutiga. Teenused on hõlpsalt kättesaadaval mobiilirakenduste kaudu ja internetis laenufirmade veebilehtedel.

Paindlikud ja mugavad tagasimaksed: vali ise maksepäev ja igakuise tagastatava summa suurus. Maksetähtaega saab soovi korral edasi lükata ning vajadusel on võimalus taotleda ka maksepuhkust.

Proovi teenust 30-päevase rahulolugarantiiga: sul on õigus 30 kalendripäeva jooksul lepingust taganeda. Enne otsuse tegemist tutvu tähelepanelikult pakkumise tingimustega.

Krediidikonto esmakordne avamine

Uuele kliendile krediidikonto avamine toimub koos laenutaotluse esitamisega 2 in 1. Vali omale mõistlik laenusumma ning liigu edasi samm sammult. Konto loomise käigus tuleb krediidiliini kasutamise tingimustega tähelepanelikult tutvuda ja nendega nõustuda. Vajalik on ühekordne isikusamasuse tuvastamise protsessi läbimine ja lepingu allkirjastamine (ID-punktis või digitaalselt ID-kaardiga). Pärast lepingu kinnitamist on krediidikonto avatud ja kasutamiseks valmis.

Krediidiliini tööpõhimõte

Krediidiliini tööpõhimõte on sarnane kõigi teiste turul pakutavate krediidikontodega. Krediidikonto avanud kliendid saavad määratud krediidilimiidi ulatuses raha igal ajal kasutusse võtta. Vaba krediidi maht sõltub sellest, kui palju on krediiti parasjagu kasutatud ja kui palju on raha kuumaksetena tagasi makstud. Samuti ka krediidiliinil – saadaolevad vahendid suurenevad ja vähenevad dünaamiliselt vastavalt kasutatud osale ning tehtud tagasimaksetele. Korduval laenamisel ei ole tarvis uut laenulepingut sõlmida.

Krediidiliimiidi ülempiir

Pakutakse krediidiliini summas kuni 3000 eurot. Krediidilimiidi ülempiir sõltub taotleja personaalsest krediidivõimekusest. Esmane krediidivõimekuse kiiranalüüs tehakse ära krediidikonto avamise faasis. Krediidivõimekuse kontrolli tegemiseks kasutatakse tänapäeval peamiselt internetipankade kontoväljavõtteid ja päringuid avalikesse ning ettevõttesisestesse maksehäirete inforegistritesse. Kliendile saadaoleva krediidi ülempiir võib olla madalam kui suurim esialgu välja pakutud laenusumma. Samas lubatakse eeskujuliku maksekäitumisega lojaalsetele ning ennast tõestanud klientidele võimalust krediidilimiiti tõsta.

Isikutuvastamine krediidikonto avamisel

Eestis kehtivad rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadused nõuavad, et kõik esmakordsed kliendid end krediidikonto pakkuja esindustes või Omniva postkontorites ühekordselt identifitseeriks. Praktikas saab isikutuvastust teha kahel erineval viisil – traditsiooniliselt koos isikut tõendava dokumendiga kontorisse kohale minnes või kaasaegselt ning 100% digitaalselt ID-kaardi abil. Traditsioonilise isikutuvastuse tegemiseks tuleb minna ID-Punkti. ID-punktide hulka loetakse vastavad finantsettevõtete esindused ning Omniva postkontorid, mis pakuvad isikutuvastusankeedi allkirjastamise võimalust. Kiirem ja mugavam on aga digitaalne isikutuvastus, mille saab ära teha kodust lahkumata otse internetis. Digitaalse isikutuvastuse tegemiseks sobib kasutada ID-kaarti ja Mobiil-ID või Smart-ID online lahendusi.

Minimaalne tagasimakse

Krediidikonto kasutamisel koostatakse kliendile maksegraafik, mille tagasimaksete suurus on igakuiselt kahanev. See tähendab, et varasemad kuumaksed on suuremad kui nendele järgnevad maksed. Minimaalsete tagasimaksete suurust ja makseperioodi arvestatakse jooksvalt taskukohasemaks, nõnda et laenukohustuse jääk ning tagasimaksete suurus säiliks alati mõistlikes proportsioonides. Krediidikonto pakkuja ei lase laenuperioodil venida liiga pikaks, üritatakse leida optimaalne laenukoormus nii laenu hinna kui targalt laenamise vaatenurgast. Täpsed detailid tuuakse välja krediidi teabelehes, millega saate tutvuda laenutaotluse esitamisel.

Kasutatud krediidi ennetähtaegne tagastamine

Krediidikonto kaudu võetud laen on paindliku laenuperioodiga. Eelnevalt mainitud minimaalne tagasimakse on just nimelt minimaalne nõutud summa, mis tuleb igakuiselt tasuda. Alati saab tagasi maksta rohkem. Laenusumma võib ennetähtaegselt osaliselt või täielikult tagastada. Mida kiiremini seda teha, seda väiksemad on laenuga kaasnevad kulutused. Krediiditasu tuleb maksta vaid perioodi eest, mil summa on sinu kasutuses.