PALGAPÄEVALAENUD: Kiire, kuid kallis laen järgmise palgapäevani.

PALGAPÄEVALAENUD: Kiire, kuid kallis laen järgmise palgapäevani.
Hinnang: 4.1 (81.49%) 121 häält

Kas vajad raha kiiresti? Sulle võivad huvi pakkuda palgapäevalaenud. Siin artiklis selgitame, kuidas nad töötavad ja räägime ka teistest võimalustest.

Mis on palgapäevalaen?

Palgapäevalaen on rahvakeelne nimetus kalli hinnaga lühiajalisele laenule (vaata ka kiirlaen), mille laenusummad on maksimaalselt mõnituhat eurot ja maksetähtaeg paarist nädalast kuni ühe aastani.

Kuigi palgapäevalaenud paistavad näiliselt odavad, on tegemist ühe kalleima laenuliigiga, mille aastane krediidi kulukuse määr võib ulatuda sadadesse protsentidesse.

Sageli inimesed siiski eelistavad võtta laenu järgmise palgapäevani. Üldiselt tehakse seda olukorras, kus on vaja rahalisi vahendeid hädavajalike kulutuste tarbeks või kuu lõpus ots-otsaga kokku tulla. Makstes laenu õigeks ajaks tagasi, ei jäta teenuse eest tasutud mõnevõrra kõrgem hind järgmise kuu eelarvesse suurt auku.

Seda muidugi eeldusel, et räägime vastutustundlikest laenajaist, kes võtavad laenu sihipäraselt ja läbimõeldult. Reaalsuses valivad neid laene tihti ka madalama sissetulekuga inimesed, kellel ei ole võimalust laenata soodsama intressiga krediidiettevõtetelt ning kes võib-olla ei peaks üldse laenu võtma.

Alternatiivid palgapäevalaenule

Olukorras, kus vajad hädasti raha, võib leiduda odavamaid alternatiive:

 • Räägi teenusepakkujaga

  Kui tekib raskusi telefoni-, elektri-, interneti- jms arvete maksmisel, võta ühendust teenusepakkujaga. Enamik ettevõtteid võimaldab tasuda osamaksetega graafikupõhise järelmaksu alusel.

 • KĂĽsi tööandjalt avanssi

  Loodetavasti sul on oma ülemusega head suhted, sest tööandjalt avanssi küsida pole sugugi halb mõte.

 • Proovi leida odavam laenupakkumine

  Tänapäeval on väikelaenude taotlemise tingimused üsna leebed ja intress võrreldes lühilaenudega kõvasti soodsam.

 • Laena sõbralt või tuttavatelt
 • Eraisikult eraisikule laenamine perekonnasiseselt, sõprade kaudu või tuttavatelt on inimlikust aspektist kõige lihtsam variant. Laenu kĂĽsides pĂĽĂĽa mõista asju ka laenuandja aspekist lähedastele raha laenamisel.

Kes saavad võtta palgapäevalaenu?

Enamasti peab taotleja olema vähemalt 18-aastane ning omama regulaarset ja tõendavat kuusissetulekut 280 eurot või rohkem. Klient peab laenupakkujale esitama ka kontoväljavõtte pangast, kuhu tema palk laekub.

Juhul kui palk makstakse mitmele kontole, tuleb pangakonto väljavõte esitada kõigi arveldusarvete kohta. Need ei pea olema paberkandjal esitatud pangakonto väljavõtted. Piisab sellest, kui laed oma internetipangast alla konto väljavõtte PDF või DDOC formaadis ja saadad laenupakkujale e-maili teel või laenutaotluse blanketti täites.