Palgapäevalaenud: kiired laenud järgmise palgapäevani.

Kas vajate raha kiiresti? Teile võivad huvi pakkuda palgapäevalaenud. Siin artiklis selgitame, kuidas nad töötavad ja räägime ka teistest võimalustest.

Mis on palgapäevalaen?

Palgapäevalaen on rahvakeelne nimetus kalli hinnaga lühiajalisele laenule (vaata ka kiirlaen), mille laenusummad on maksimaalselt mõnituhat eurot ja tavapärane maksetähtaeg paarist nädalast kuni ühe kuuni. Kuigi palgapäevalaenud paistavad näiliselt odavad, on tegemist ühe kalleima laenuliigiga, mille aastane krediidi kulukuse määr võib ulatuda sadadesse protsentidesse.

Vahel inimesed ikka eelistavad võtta laenu järgmise palgapäevani. Üldiselt tehakse seda olukorras, kus on vaja kiiresti rahalisi vahendeid hädavajalike kulutuste tarbeks või kuu lõpus ots-otsaga kokku tulla. Makstes laenu õigeks ajaks tagasi, ei jäta teenuse eest tasutud mõnevõrra kõrgem hind järgmise kuu eelarvesse suurt auku.

Seda muidugi eeldusel, et räägime vastutustundlikest laenajaist, kes võtavad laenu sihipäraselt ja läbimõeldult. Reaalsuses valivad neid laene tihti ka madalama sissetulekuga inimesed, kellel ei ole võimalust laenata soodsama intressiga krediidiettevõtetelt ning kes võib-olla ei peaks üldse laenu võtma.

Kokkuvõte

Palgapäevalaenud on kõige kõrgema intressi- ja kõige lĂĽhema tagasimakse perioodiga laenud. Palgapäevalaenudele rakenduvad sageli lisatasud (ei ole tasuta maksepuhkuse võimalust, hilinenud makse eest nõutakse trahvi jne). Vaatamata kõrgele krediidi kulukuse määrale võib palgapäevalaen Teile sobida, kui olete kindel, et maksate laenu õigel ajal täies mahus tagasi. Mõned inimesed siiski avastavad ootamatult, et nende majanduslik olukord on muutunud ja nad ei saa planeeritud ĂĽhekordse maksega hakkama – tekib oht sattuda laenukeerisesse. Kõrgema riski tõttu tuleks enne palgapäevalaenu taotlemist võtta aega ja mõelda laenuotsus kaalutletult läbi.

 • Palgapäevalaenud makstakse välja kliendi pangakontole, kuhu laekub tema palk. Tavaliselt tehakse makse samal päeval.
 • Erinevalt teistest laenudest, peab palgapäevalaenu tagastama ĂĽhekordse maksega, mis tuleb teha 30 päeva jooksul.
 • Neid laene kutsutakse palgapäevalaenudeks, sest nende laenude eesmärk on katta ajutisi puudujääke või rahalisi hädaolukordi kuni laenuvõtja järgmise palgapäevani.
 • Palgapäevalaene peab eristama teistest lĂĽhilaenudest, mille tagasimakseid saab teha pikema aja jooksul ja mitmete osamaksetena.

Mille poolest Superlaen.ee laenud erinevad?

Superlaen pakub lĂĽhiajalisi laene, mille tagasimaksmiseks on ette nähtud makseperiood alates ĂĽhest nädalast kuni mõne aastani. Tagasimakse perioodi ajal tuleb teha osamakseid laenusumma vähendamiseks. Paindliku tagasimakse perioodiga laenudel tuleb teha iga kuu vähemalt minimaalne osamakse. Maksimaalne osamakse suurus ei ole piiratud – võite maksta ka kõik korraga. Lisaks laenatud rahasummale tuleb tasuda ka intresse, kuid te ei pea kunagi maksma varjatud lisatasusid ning saate vajadusel taotleda tasuta maksepuhkust. See teeb meie lĂĽhiajalised laenud võrreldes palgapäevalaenufirmade pakkumistega ĂĽpriski konkurentsivõimeliseks.

Meie lĂĽhiajaliste kiirlaenudega:

 • Ei pea Te laenu tagastama ĂĽhekordse maksega.
 • Teate enne laenu võtmist, kui palju laen Teile täpselt maksma läheb.
 • Saate raha oma pangakontole samal päeval, mil laenutaotluse esitasite.
 • Teilt ei võeta mingeid varjatud lisatasusid.
 • Võite teha regulaarseid tagasimakseid iga nädal või kord kuus.
 • Saate laenu tasuda osamaksetega pikema perioodi vältel.
 • Pakutakse summasid, mis on vähemalt 1000 eurot, isegi kui olete uus klient.
 • Meie sõbralik klienditeenindus on raskuste ilmnemisel alati abivalmis ja saadaval.

Suurim erinevus on see, et Teil on rohkem aega oma laenu tagasi maksmiseks. Võite laenatud summa tagasi maksta vabalt valitud ajavahemikul alates mõnest nädalast kuni mitme aastani. Samuti saate ise valida, kas teete kuus ühe- või mitu tagasimakset. Nii kuidas endale mugavam on - meie pakutavatel laenudel on paindlikud tagasimaksed.

Rahaülekanne tehakse teie pangakontole Euroopa välkmakse süsteemi läbi mõnest Eestis tegutsevast pangast. Pärast kinnitatud laenulepingut võite raha oma kontole saada vaid loetud sekunditega ja seda ööpäevaringselt. See võib olla tõesti kasulik, kui vajate raha kiireloomuliste kulutuste tarbeks.

Alternatiivid palgapäevalaenule

Olukorras, kus vajad hädasti raha, võib leiduda odavamaid alternatiive:

 • Räägi teenusepakkujaga

  Kui tekib raskusi telefoni-, elektri-, interneti- jms arvete maksmisel, võta ühendust teenusepakkujaga. Enamik ettevõtteid võimaldab tasuda osamaksetega graafikupõhise järelmaksu alusel.

 • KĂĽsi tööandjalt avanssi

  Loodetavasti sul on oma ülemusega head suhted, sest tööandjalt avanssi küsida pole sugugi halb mõte.

 • Proovi leida odavam laenupakkumine

  Tänapäeval on väikelaenude taotlemise tingimused üsna leebed ja intress võrreldes lühilaenudega kõvasti soodsam.

 • Laena sõbralt või tuttavatelt
 • Eraisikult eraisikule laenamine perekonnasiseselt, sõprade kaudu või tuttavatelt on inimlikust aspektist kõige lihtsam variant. Laenu kĂĽsides pĂĽĂĽa mõista asju ka laenuandja aspekist lähedastele raha laenamisel.

Kes saavad võtta palgapäevalaenu?

Enamasti peab taotleja olema vähemalt 18-aastane ning omama regulaarset ja tõendavat kuusissetulekut 280 eurot või rohkem. Klient peab laenupakkujale esitama ka kontoväljavõtte pangast, kuhu tema palk laekub.

Juhul kui palk makstakse mitmele kontole, tuleb pangakonto väljavõte esitada kõigi arveldusarvete kohta. Need ei pea olema paberkandjal esitatud pangakonto väljavõtted. Piisab sellest, kui laete oma internetipangast alla konto väljavõtte PDF või DDOC formaadis ja saadate selle laenupakkujale e-maili teel või lisatud manusena laenutaotluse blanketti täites.

Mis juhtub, kui minu majanduslik olukord muutub?

Mõistame, et isiklik majanduslik olukord võib igal ajal muutuda. Näiteks võis Teil ootamatult sissetulek langeda, kui olete kaotanud töö või mõne teise tuluallika. Sellises olukorras on klienditeenindus vaid telefonikõne kaugusel. Kui tunnete, et tagasimaksete tegemine on muutumas keeruliseks, võtke julgelt ühendust ning kvalifitseeritud spetsialistid abistavad teid.

Krediidiasutused soovivad oma klientidega suhelda ning aidata neil õigele teele tagasi jõuda. Erinevalt röövellikest laenuhaidest pakuvad enamik Eestis tegutsevatest finantsettevõtetest mitmeid võimalikke lahendusi - alates maksepuhkusest kuni maksete tähtaja, osamakse summa- ja laenuperioodi korrigeerimiseni välja. Eeskujulikud laenajad tegutsevad vastutustundliku laenamise põhimõtete alusel ning nende parimates huvides on leida, nii laenuandja kui laenuvõtja jaoks, toimivad lahendused.