Mis põhjustel inimesed pangast raha laenavad?

Raha laenamine mõnelt laenuandjalt või pangast tähendab erinevate inimeste jaoks erinevaid asju.

Üks levinumaid põhjuseid, miks inimesed raha laenavad, on see, et nad soovivad midagi osta, kuid neil ei ole selle eest maksmiseks piisavalt raha. Ideaalne näide sellest on eluasemelaen või sõiduki ostu finantseerimine.

Laenamine võimaldab püsiva sissetulekuga isikul teha väiksemaid makseid pikema aja jooksul, ilma et peaks raha koguma ja korraga suure summa välja käima. See on kasulik nii laenuvõtjale kui ka laenuandjale – esimene saab omale vajaliku asja kohe kätte ja teeb taskukohaseid kuumakseid, samal ajal teine teenib laenatud rahalt intressitulu.

Teine põhjus, miks keegi võiks pangast laenu võtta on ettevõtte alustamine. Uued ettevõtted ja startupid laenavad pankadelt raha, et finantseerida inventari, soetada varusid või osta seadmeid. Idee on lihtne. Ettevõte loodab laenu abil rahastatud kaupadelt või teenustelt teenida suuremat kasumit kui on kulutused, mis lähevad pangalaenu põhiosa- ja intressi tagasimaksetele.

Kolmandaks võiks välja tuua jõukamad inimesed, kes ei soovi oma varandusehunniku otsas niisama istuda. Rikkuse kiiremaks kasvatamiseks laenatakse kinnisvara tagatisel raha juurde, et vabanev kapital kasvu võimendamiseks edasi tulutoovamatesse projektidesse investeerida – näiteks börsile või miks mitte ka krüptoraha ja plokiahela tehnoloogitesse. Tootlus tuleb igal juhul parem kui kinnisvarasse jäigalt passima jäädes.