Laenud õpilastele ja kooli lõpetajatele.

Enamik meist avastab end rahalisest kitsikusest kui oleme lõpetamas kooli või otsimas esimest töökohta.

Olukorras, kus on tarvis võtta laenu, et ots otsaga kokku tulla, soovime kindlasti teada, kuidas valida omale kõige paremini sobiv laenupakkumine ja teha seda võimalikult madalate kuludega.

Laenud noortele inimestele

Sobivaima laenutoote valimiseks on mitmeid võimalusi. Üliõpilasena on madalaima intressimääraga laen õppelaen, mis tuleb tagasi maksta pärast tööle asumist.

Lisaks õppelaenule on laenuandjatelt võimalik taotleda mitmed eraisikute väikelaene. Kuid enne, kui omale isikliku laenu valite, kaaluge, kui suurt summat teil eesmärkide saavutamiseks vaja on ja milliseid tagasimakseid saate endale igakuiselt lubada. Lõppude lõpuks on äärmiselt oluline, et te ei võtaks omale liiga suuri kohustusi ja tuleksite rahaasjadega hästi toime.

Pangalt laenu võttes tuleb laenatud summa koos põhisummalt arvestatava intressiga tagasi maksta. Kui te ei järgi tagasimaksegraafikut (jääte maksetega hiljaks, maksate vähem kui kokku lepitud jne), rakenduvad lisatasud, nii et veenduge, et võetav laen on teile taskukohane.

Põhjused, miks noored laenu otsivad

  • 2% - Pulmade korraldamine
  • 6% - Puhkusereisi eest tasumine
  • 10% - Kodu täiustamine
  • 18% - Muud väljaminekud
  • 39% - Auto ost
  • 25% - Võlgade refinantseerimine

Pidage meeles, et mida kõrgem on intressimäär, seda kauem läheb laenu tagasimaksmisega ja seda rohkem see teile kokkuvõttes maksab.

Laenud madala krediidireitinguga inimestele

Halva krediidireitingu ja krediidiajaloo puudumise vahel on erinevus, kuid mõlemad teevad laenude saamise madalaima intressi ja krediidi kulukuse määraga üsna keeruliseks.

Kui sul puudub varasem krediidiajalugu, sest sa pole kunagi ühtegi laenu võtnud, võidakse sinu laenutaotlus tagasi lükata.

Samas ei tähenda krediidiajaloo puudumine tingimata seda, et laenupakkujad kohe teile laenu andmisest keelduksid. See pigem tähendab, et teie valikud on rohkem piiratud.

Tõenäoliselt on puuduva taustaga laenajatele tehtavad laenupakkumised kõrgemate intressimaksetega ning neil on juurdepääs väiksematele laenusummadele. Parimad pakkumised on seevastu reserveeritud laenuvõtjatele, kellel on laitmatu tagasimaksete ajalugu ja kes on tõestanud oma usaldusväärsust pikema perioodi vältel.

Igal uuel taotlejal on kõrgem laenurisk. Laenuandjad, kes pakuvad laene madala krediidiskooriga taotlejatele, teevad seda tavaliselt kehvemate intressimäärade ja väiksemate summadega. See paistab eriti silma SMS-laenude ja krediidikontodega, kus värske klient ei saagi kohe maksimaalse summa ulatuses krediiti võtta. Alustuseks pakutakse €1000, mõne kuu möödudes aga €2000 kuni €5000 ja siis veel rohkem.

Kuidas noored oma krediidireitingut tõsta saavad

Oma krediidiskoori on võimalik tõsta mitmel viisil. Nende hulka kuulub näiteks ametliku elukoha ja sissekirjutuse omamine, nii et registreerige elukoht kohalikus omavalitsusus. Kui te seda ei tee, võib mõnelt poolt laenu mitte saada. Eriti kui soovite keskmisest suuremat summat..

Lisaks võiksite jätta oma laenutaotluste vahele ruumi - mitte taotleda kümnest erinevast kohast korraga või ühest kohast liiga tihti. Iga taotlus võib jätta oma jälje ning suurettevõtted, kes jagavad vastastikku infot, näevad edaspidi ära, et midagi on kahtlane. Laenu võttes soovitame alustada väikeste summadega ja kasvatada järk järgult oma usaldusväärsust.

Ärge heitke meelt - taotleja krediidiajalugu ei ole ainuke faktor, mida laenuotsuse tegemisel arvesse võetakse. Kui laenuandjad otsustavad raha laenata, arvestavad nad veel teie töökohta, palka ja võimalik, et ka muid varasid, kui soovite laenata raha tagatise vastu.